Firma Vlastimil Zelený ‒ START předala rekonstruovanou budovu přednímu dodavateli autoprůmyslu

(Praha 27. 6. 2019) - Tým firmy Vlastimil Zelený ‒ START předal v Praze firmě Valeo rekonstruovanou budovu pro vývojové prostředí THS (thermal systems). Celá rekonstrukce trvala 17 měsíců, v nové hale bude laboratorní zázemí pro 30 vývojových inženýrů.
 
Rekonstrukce zahrnovala bourací práce, opravy stávající střešní krytiny a nosných konstrukcí, provedení nových základů pro ocelové konstrukce technologií, vytvoření nových prostor uvnitř objektu a celou řadu dalších stavebních prací. Technologická část zakázky mimo jiného obsahovala dodání kompletní elektroinstalace a vzduchotechniky, rozvod vody a kanalizaci, klimatizaci budovy a technologické chlazení.
 
„Nejzajímavější zkušeností pro naši firmu byla vestavba akustické komory a montáž dvaapadesátitunové ocelové konstrukce ve stávající hale,“ říká vedoucí stavby Stanislav Schütz.
 
THS představuje systém pro řízení tepelné energie, což v případě automobilů se spalovacími motory významně vede k nižší spotřebě paliva, ke snížení emisí CO2 a jiných nečistot, u hybridních a elektrických aut prodlužuje životnost baterie.
 
Valeo je celosvětovým dodavatelem automobilek. Jako technologická společnost navrhuje inovativní řešení pro chytrou mobilitu se zvláštním důrazem na autonomní řízení a snižování emisí CO₂.

Firma Vlastimil Zelený ‒ START předala rekonstruovanou budovu přednímu dodavateli autoprůmyslu

České stavebnictví ohrožuje nedostatek zahraničního cementu

(Brtnice 13. 6. 2019) - Už dvakrát v letošním roce vyletěla nahoru cena cementu dodávaného ze zahraničí. Dodací lhůty se mnohonásobně prodlužují. Nejvíce se s nedostatkem potýkají v severních Čechách a na Moravě. Na vině je stavební boom v Německu a Polsku.
 
Naposledy vyrostla cena o padesát korun na tunu začátkem června, od začátku roku jde o druhé zvýšení, celkově o 150 korun. Takové navýšení představuje osmi procentní růst.
 
Dodací lhůty se protáhly z obvyklých dvou dní na dnešních pětadvacet dnů. Dodávky některých druhů cementu zahraniční výrobci do konce roku zcela odvolali. „Někteří výrobci pozastavili dodávky do zahraničí, protože kapacitně nestíhají uspokojit vlastní trh,“ říká Zdeněk Brussmann, vedoucí prodejny stavebnin firmy Vlastimil Zelený ‒ START v Brtnici.
 
„Díky tomu, že jsme měli informaci včas, stihli jsme se předzásobit. Zatím máme dostatek cementu zhruba na dva měsíce, další objednávky máme potvrzené. Dá se ale čekat, že trh bude na nedostatek reagovat cenou,“ dodává vedoucí prodejny.
Samotná firma Vlastimil Zelený ‒ START těží z toho, že odebírá většinu cementu od tuzemského výrobce Českomoravský štěrk, který letos cenu zvyšoval zatím jenom jednou a zboží dodává v běžných dodacích lhůtách.
 
Podle červnových údajů Českého statistického úřadu stavebnictví v dubnu zpomalilo svůj růst na 8,9 % oproti březnovému 12% tempu.

České stavebnictví ohrožuje nedostatek zahraničního cementu

Brtnice zve na sobotní výstavu malé lesní a zemědělské techniky

(Brtnice 6. 6. 2019) - Den otevřených dveří pořádá příští sobotu firma Vlastimil Zelený – START. Veřejnosti otevře jindy nepřístupné prostory nové servisní dílny a v rámci výstavy malé lesní a zahradní techniky Stihl a traktorů Seco nebude chybět ani atraktivní program pro rodiny s dětmi.
 
„Akci jsme pojali jako příležitost pro sousedská setkání, proto kromě desetiprocentní slevy nabídneme našim zákazníkům i prostor pro příjemné posezení a pivo a občerstvení zdarma,“ říká František Lavička, vedoucí firemní prodejny Stihl.
 
Den otevřených dveří proběhne v sobotu 15. června od 8 do 15 hodin na náměstí Svobody v Brtnici.„Pro malé návštěvníky jsme připravili skákací hrad, zájemci se můžou projet na náměstí v traktůrku z naší nabídky,“ zve František Lavička.

Výstava malé lesní a zemědělské techniky